Czym poruszać się po Krakowie? Jeśli już skreślasz kolejne dni w kalendarzu oczekując wymarzonego urlopu to na pewno czas, gdy trzeba sobie wszystko perfekcyjnie zaplanować. Warto między innymi przemyśleć sobie to jak będziemy się po Krakowie poruszać. Musimy się zastanowić nad tym czy poruszanie się komunikacją miejską w ogóle będzie nam odpowiadało czy może lepiej będzie się zdecydować na wypożyczenie samochodu, ponieważ takie rozwiązanie sprawdzi się dużo lepiej? Trzeba tak naprawdę rozważyć sobie różne opcje nim podejmie się decyzje. Jeśli będziemy podróżować komunikacją to zawsze pojawia się pewne poczucie niepewności.

W sytuacji, gdy wypożyczamy samochód to tak naprawdę my sami decydujemy o wszystkim. Wsiada się do samochodu i jedzie bez konieczności spełniania innych warunków. Przy komunikacji miejskiej mogą się pojawiać różne problemy. Nigdy nie wiadomo czy pojazd przypadkiem się nie spóźni. W upalne dni czeka nas natomiast podróż w mało komfortowych warunkach, gdy okaże się, że dookoła nas mamy problem z wszechogarniającym spoconym tłumem. Nie trzeba się z drugiej strony martwić o miejsca parkingowe, a taki problem pojawi się w Krakowie dość często.

Jednak gdy chodzi o samochód to dostaniemy się wszędzie bez problemów. Jeśli stać nas na taką usługę to coraz liczniejsze firmy oferują również wynajem pojazdów razem z kierowcą. Ostatecznie w ten sposób koszty są mniejsze niż w taksówce a jednocześnie mamy komfortową obsługę i wygodne podróżowanie. Najczęściej ostateczna decyzja uzależniona jest od wyboru między wygodą a oszczędnością. Jeśli urlop ma być przede wszystkim tani to raczej komunikacja, jeśli natomiast chcemy komfortu i możliwości zwiedzania intensywnego okolic miasta to raczej trzeba myśleć o wynajmowaniu auta.