Kopalnia soli w Wieliczce Kraków to druga pod względem wielkości metropolia w naszym kraju. Jednak będzie to chyba najważniejsze centrum turystyczne i historyczne dla Polski. W związku z tym każdego roku pojawia się tam masa odwiedzających. Historyczne dziedzictwo Krakowa związane jest z tym, że jest to dawna stolica naszego kraju, i dlatego ma bardzo bogatą kulturę i wyjątkowe losy. Świadczą o tym te wszystkie zabytki jakie w Krakowie będziemy mogli zobaczyć. Będzie to świetna baza do wypadów na teren całej Małopolski. Dlatego na pewno warto wypożyczyć w Krakowie samochód i następnie udać się do atrakcji, które znajdują się na terenie całego województwa. Dzięki wypożyczonemu samochodowi tak naprawdę nie będzie trzeba udawać się na zorganizowane wycieczki, które są niekomfortowe i drogie.

Blisko Krakowa znajduje się na pewno wiele ciekawych atrakcji, które będzie warto odwiedzić. Między innymi wśród nich znajduje się Kopalnia Soli w Wieliczce, która należy do listy UNESCO czy nazistowski obóz w Oświęcimiu. Niedaleko znajduje się również Jasnogórskie sanktuarium Matki Bożej. Dojazd do Wieliczki czy Oświęcimia nie stanowi większego problemu. Blisko Krakowa znajduje się autostrada, która wyraźnie ułatwia poruszanie się po okolicy. Dla miłośników przyrody na pewno znaczenie będzie miało to, że blisko Krakowa mamy aż 6 Parków Narodowych a jeden z nich Ojcowski Park Narodowy znajduje się kilkanaście kilometrów od centrum miasta.

Mając wynajęty samochód można się także pokusić do leżącej około 100 km od Krakowa zimowej stolicy Polski Zakopanego. W ten sposób oprócz zwiedzania pięknego historycznego miasta będziemy mogli zaczerpnąć nieco więcej z polskiej przyrody. Zakopane to miejsce doskonałe na wycieczki narciarskie jak i też wędrówki górskie. Znajdzie się tam wiele zróżnicowanych pod względem trudności szlaków, dlatego bez wątpienia warto się tam wybrać i spędzić nieco więcej czasu na świeżym powietrzu. Wynajmując auto w okresie zimowym powinniśmy sprawdzić czy pojazd w cenie ma zimowe opony.