Jak wynająć samochód? Najtrudniejszym klientem zawsze będzie taki, który nie wie czego będzie potrzebował. Takiej osobie będzie także najtrudniej doradzić, jeśli chodzi o klientów wypożyczalni aut. Wybór odpowiedniego modelu dla klienta zawsze musi zostać poprzedzony pytaniem o to jaki jest cel wypożyczenia samochodu. To kwestia podstawowa. Inna propozycja będzie bowiem dla rodziny z dzieckiem a inna dla dwójki osób, które wybierają się na wspólny romantyczny weekend. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzać się będzie oczywiście duży samochód, który będzie w stylu SUV bądź VAN. W takim aucie wszyscy będą komfortowo sobie podróżować a jednocześnie będzie odpowiednio dużo miejsca na bagaż. Obecnie proponowane nam VAN-y nie będą już przypominać kanciastych samochodów, które wyglądają bardziej na dostawczaki niż osobówki. Gdy chodzi o wyposażenie to okazuje się, że coraz częściej jest ono podobne do wyposażenia dobrej limuzyny.

W przypadku leasingu polecamy następujące marki:

http://auto-online.pl/porownanie-leasingow/finansowanie-producentow/pnim/lexus-leasing.html i http://auto-online.pl/porownanie-leasingow/finansowanie-producentow/rmim/alfa-romeo-leasing.html

W przypadku dwójki osób, które szukają auta na krótki wyjazd najlepszą propozycją będzie auto miejskie, bądź też jakiś niewielki kompakt, który będzie wygodny, nie spali dużo paliwa a zmieści nawet całkiem pokaźną ilość bagażu. W przypadku biznesmenów, którzy udają się w służbową podróż to wydaje się, że trudno wybrać konkretne auto. Najczęściej jednak taka osoba oczekuje komfortu jazdy i to jak się wydaje będzie taką najważniejszą kwestią. W związku z tym takiej osobie będzie warto zaproponować jakiś samochód, który posiada odpowiednie możliwości techniczne gwarantujące wygodną podróż w komfortowych warunkach. Nim uda nam się wybrać auto do wypożyczenia musimy sobie dokładnie określić jakie są nasze potrzeby i gdzie takim autem chcemy się wybrać. Jeśli będziemy znali cel to także pracownikowi wypożyczalni będzie nam łatwiej coś interesującego zaproponować.