Wynajmujemy samochód Dodatkowe wyposażenie Bardzo często wyjeżdżając z rodziną na wakacje decydujemy się obecnie na wynajem samochodu. Warto zainteresować się tym jak można go w firmie wypożyczającej dodatkowo wyposażyć. Przede wszystkim dodatkowe elementy często trzeba dodatkowo opłacić. Na pewno zaliczy się do nich GPS, telefon i wi-fi na pokładzie. Czasami trzeba także dopłacać za wyjazd za granice. Obecnie wypożyczalnie chcą odpowiadać na potrzeby różnych klientów, dlatego te elementy, które stać się mogą dodatkowym wyposażeniem są coraz bardziej zróżnicowane. Dlatego spotkamy nawet mini TV czy zyskujące na popularności konsole do gier. Uważaj na ukryte koszty Musimy uważać, ponieważ obecnie z ukrytymi kosztami spotkać się można praktycznie w każdej branży. Najczęściej stosowane rozwiązania: - kwota końcowa bez VAT – trzeba sprawdzić przy podpisywaniu umowy czy kwota zalicza podatek VAT.

To ważna sprawa, ponieważ różne praktyki tutaj są przez wypożyczalnie stosowane - opłaty przygotowawcze – nim zdecydujemy się na wynajem sprawdźmy jak wyglądają opłaty przygotowawcze związane przede wszystkim zmyciem, tankowaniem i podstawianiem samochodu do klienta. Najczęściej taka opłata jest w granicach 100 złotych. Trzeba dokładnie sprawdzić w regulaminie jak ta sprawa wygląda. - limity kilometrów – dużą część firm narzuca limit kilometrów jakie można takim autem pokonać. Warto dokładnie sprawdzić w umowie czy takie zapisy się nie pojawiają a jeśli tak to jaki będzie ten limit, ponieważ każdy dodatkowy kilometr będzie płatny - mycie auta – trzeba upewnić się jak wygląda mycie auta i czy my za to odpowiadamy. Jeśli tak to jakie koszty poniesiemy, gdy oddamy brudne auto. - udział własny w szkodzie – jeśli w czasie wynajmu dojdzie do jakieś stłuczki i będzie ona z naszej winy to może być tak, że będzie trzeba zapłacić za szkodę. Dlatego warto sprawdzić czy nie ma możliwości wyłączenia własnego udziału w szkodzie za dodatkową zapłatą.

Ubezpieczenie samochodu Taka opcja jest na pewno korzystna, jeśli będzie kosztować kilkadziesiąt złotych. Ubezpieczenie samochodu Auta z wypożyczalni w standardzie mają pełny ubezpieczeniowy pakiet. Jednak to nie znaczy, że możemy czuć się bezkarni, jeśli spowodujemy jakąś szkodę. Jeśli do tego dojdzie to musimy liczyć się właśnie z własnym udziałem w szkodzie i koniecznością zapłaty pewnej kwoty. Właśnie z tego powodu warto taką opłatę znieść. To jak wiele będzie trzeba zapłacić za zniesienie udziału zależy od firmy, ale najczęściej firmy rozliczają to za każdą dobę wynajmu. Przy wynajmie samochodu zawsze najważniejszą sprawą będzie cena i ewentualnie dodatkowe koszty jakie występują. Trzeba zwracać uwagę na to jaką umowę się podpisuje. To jak w każdej branży jest najważniejsze. Jeśli czegoś z umowy nie będziemy rozumieli to oczywiście warto dopytać jak sprawa wygląda. Szukając wypożyczalni powinniśmy zwracać uwagę na to co znajduje się na stronie. Warto właśnie tam znaleźć regulamin i wcześniej go przeczytać, by dokładnie zapoznać się ze wszystkim zapisami, w ten sposób podpisując umowę będziemy już w pełni świadomi.