Poradnik wynajmu aut Gdy udamy się do wypożyczalni samochodów musimy liczyć się z tym, że procedura wynajmu zajmie nieco czasu. Musimy się wcześniej o wszystko dowiedzieć. Czasami warto przeczytać pewne istotne informacje wcześniej i tutaj postaramy się takie ważne kwestie przytoczyć. Opłaty za wynajem Rezerwując samochód i to nie ważne jaką drogą musimy dobrze dowiedzieć się jak kształtuje się cena wynajmu. Ważna sprawa to między innymi uzyskanie informacji czy cena, która będzie podana przez wypożyczalnię zawiera podatek VAT, który wynosi w tym przypadku 23%, dlatego może być spora różnica, gdy okaże się, że jest to cena netto. Druga opłata jaką będziemy musieli ponieść do depozyt, który bierze praktycznie każda firma. Wysokość będzie tutaj uzależniona od tego jakie auto będzie wypożyczane.

W przypadku małych samochodów klasy A bądź B oczekiwać można iż ten depozyt zamknie się w kwocie 500 złotych. W przypadku klasy C będzie to już około 1000 a w klasie D oraz wyższych od 1500 złotych w górę. Kwota depozytu oczywiście jest zwrotna, pod warunkiem, że oddamy auto w należytym stanie, takim w jakim je otrzymaliśmy. Niektóre wypożyczalnie korzystają z serwisu rezerwacyjnego, gdzie opłaty wykonywane są przy pomocy karty płatniczej. Z uregulowaniem kwoty za wypożyczenie nie ma tu większego problemu. Jeśli natomiast chodzi o depozyt to wprowadza się mechanizm preautoryzacji, w ramach którego pieniądze na naszym koncie zostają tak jakby zamrożone i po pełnym rozliczeniu blokada zostaje zdjęcia i znów możemy korzystać ze środków przeznaczonych na depozyt.

Do wypożyczenia samochodu oczywiście potrzebne będzie prawo jazdy oraz dokument tożsamości. Osoby, które są obywatelami USA jeśli chcą wypożyczyć samochód muszą mieć Międzynarodowe Prawo Jazdy. Jest to dokument, który będzie uprawniał do prowadzenia pojazdów poza granicami Ameryki. Ten dokument potwierdza w wypożyczalni, że dana osoba ma uprawnienia do kierowania pojazdami.