Historia wynajmu samochodów Jeśli zainteresujemy się historią wypożyczania samochodów to zobaczymy, że jest ona naprawdę długa. Już w starożytności pojawiły się pierwsze oferty, gdy wynajmowano pojazdy takie jak rydwany. Wracając jednak do współczesności, pierwsza wypożyczalnia samochodów powstała na terenie stanu Nebraska w USA w roku 1915. Założył ją Joe Saunders. Zaprojektował specjalne urządzenie, które miało mierzyć liczbę przejechanych kilometrów. Koszt jednej mili był na poziomie 10 centów, co w ówczesnych czasach było bardzo dużą kwotą. Dlatego taka usługa była wręcz propozycją luksusową pokazującą zamożność i klasę. Z czasem jego wypożyczalnia zaczęła cieszyć się coraz większym zainteresowaniem i zaczęły się pojawiać nowe agencje na terenie innych miast. Oczywiście zaczęły się pojawiać także inne firmy, które chciały na tym rynku zaistnieć oferując swoje auta na wynajem.

Proces rozwoju takich usług został zatrzymany przez wojnę, jednak tuż po niej rozpoczął się zupełnie nowy okres działania. Warren Avis zmienił podejście do wypożyczania aut i zaczął obsługiwać klientów na lotniskach. Współcześnie wynajem aut to bez wątpienia rynek, który jest doskonale rozwinięty. Z wynajmu aut korzystają miliony ludzi na całym świecie. Wielu turystów korzysta z wynajmu, ponieważ jest to niezwykle wygodne, dzięki temu można dużo łatwiej zwiedzać poszczególne miasta. Dla biznesmenów możliwość wynajmu pojazdów to bez wątpienia gwarancja, która pozwala być ciągle mobilnym. Wiele osób wysiadając z samolotu od razu udaje się do stanowiska wypożyczalni aut.

W Krakowie firmy wynajmujące auta stały się bardzo popularne przede wszystkim dlatego, że rozwinął się tam rynek turystyki. Kraków przyciąga turystów z całego świata. Jednocześnie chcą oni poza samym miastem zwiedzić także jego okolice. I dlatego właśnie usługi wynajmu samochodów są tam bardzo popularne. Masa turystów decyduje się na korzystanie z takich propozycji. Oczywiście podobnie jak turyści z wynajmu samochodów często korzystają także biznesmeni, który pojawiają się w Krakowie, na spotkania zawodowe. Pracodawcy chętnie wynajmują dla pracownika samochodu, ponieważ jest to pewien znak jakości dla firmy, świadczy o tym, że traktuje ona poważnie swoich pracowników. Jest to także pewien wyznacznik prestiżu w firmie, na co również warto zwrócić uwagę. Dla przeciętnej firmy wydatek na wynajem samochodu nie będzie szczególnie wysoki, a co wydaje się również bardzo ważne to fakt, że pracownik dzięki temu, że na wyjeździe będzie miał samochód będzie mógł prowadzić działania dużo sprawniej.