Wynajem samochodu w Krakowie Oczywiście w Krakowie nie brakuje firm, które zajmują się wynajmem samochodów. Lista w rzeczywistości jest długa. Można w większości firm poprosić również o podstawienie auta w wybrane przez nas miejsce za małą dodatkową opłatą. W internecie przed wyjazdem można sobie przejrzeć oferty i zawsze znaleźć coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o ceny wynajmu to są one mocno zróżnicowane i będą rozliczane w stawkach dobowych w zależności od klasy auta od 60 do 300 złotych. Jeśli wypożyczenie będzie na dłuższy okres czasu to będzie można oczekiwać w sumie niższej ceny dobowej niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego.

Jeśli chcemy wynająć auto będziemy musieli przedstawić ważne prawo jazdy oraz dowód tożsamości. Najczęściej firma wykonuje sobie kopię tych dokumentów. Firmy zajmujące się wypożyczeniem auta będą zazwyczaj brały również zwrotną kaucję. Parkowanie w Krakowie – utrapienie kierowców Dużym problemem dla kierowców w Krakowie jest ograniczenie w poruszaniu się po centrum miasta. Historyczne dzielnice są właściwie zablokowane tak jak w wielu europejskich miastach. Jednocześnie ograniczone są także strefy parkowania. Do ścisłego centrum miasta w okolicach Plant będą mogły wjeżdżać wyłącznie te pojazdy, które mają specjalne pozwolenie od władz miasta. Obowiązuje tam również ograniczenie do 20 km na godzinę.

Czuwa nad tym przygotowany profesjonalne system, dlatego wszelkie wykroczenie są tam szybko identyfikowane i nie da się uniknąć kary. Na części Rynku poruszanie się samochodami w ogóle nie jest możliwe. Mamy jeszcze pewną strefę obejmującą teren do Alej Trzech Wieszczów, gdzie poruszanie się samochodem będzie możliwe wyłącznie w godzinach 10-18 w dni powszednie i jedynie na dwie godziny. Parkowanie w centrum miasta oczywiście poza tymi strefami, gdzie jest ono całkowicie zakazane będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia stosownych opłat. Warto jednak zaznaczyć, że postój będzie płatny tylko w dni powszechnie i w godzinach 10-20. W ciągu nocy i w weekend nie będzie trzeba ponosić kosztów związanych z parkowaniem.